background
closeclose

iShorts je neziskovou organizací, která se snaží propagovat krátké filmy společně s jejich autory. Hlavní aktivitou iShorts jsou pravidelné projekce nejzajímavějších zahraničních a českých krátkých filmů, které probíhají v několika městech v České republice a na Slovensku. Program každé projekce je sestaven na určité téma. Pravidelně našim divákům přinášíme krátké filmy z významných filmových festivalů jako jsou: Cannes, Berlinale, Clermont-Ferrand, Sundance a mnoho dalších. Jako první ve střední a východní Evropě jsme divákům představili všechny finalisty ceny americké Akademie filmových umění a věd za nejlepší hraný a animovaný krátký film včetně vítězných filmů. Úzce spolupracujeme s Evropskou Filmovou Akademií a mezi naše další úspěšné programy patří pásma krátkých hororů, soutěž o nejlepší kameru v krátkém filmu nebo programy zaměřené na světové metropole New York a Londýn.

iShorts. Zkrátka filmy.

 

ISHORTS WORK EXPERIENCE

iShorts se od své první projekce již sedmý rok snaží představovat svým divákům ty nejkvalitnější a nejzajímavější krátké filmy. Zároveň se snažíme pomoci při navazování nových kontaktů mezi tvůrci krátkých filmů. Proto jsme velice rádi, že vám můžeme nabídnout účast v programu iShorts Work Experience. Tento program vznikl, abychom vám mohli poskytnout možnost aktivního zapojení do propagace a šíření krátkých filmů prostřednictvím iShorts akcí.

Hledáme ambiciózní a pracovité mladé lidi, ideálně studenty vysokých škol (ne nutně filmových), kteří mají zájem rozšířit si své vědomosti o praktické zkušenosti ze světa krátkých filmů.

Pokud vás náš program iShorts Work Experience zaujal a máte zájem se ho účastnit, zašlete nám email na info@ishorts.eu s vaším životopisem a úvodním dopisem, ve kterém popište, proč máte zájem účastnit se programu iShorts Work Experience. V úvodním dopise nezapomeňte zmínit, jaká oblast iShorts je pro vás nejzajímavější, v jaké oblasti máte zájem s námi spolupracovat (viz krátké představení níže).

iShorts Work Experinece nabízíme v těchto oblastech:

Program

Jako u jakéhokoliv filmu, ať už je dlouhý nebo krátký, základní stavební kámen je dobrý scénář. To samé platí i v rámci iShorts. Naší největší snahou je sestavit co nejkvalitnější program našich projekcí. Oddělení programu iShorts je určeno všem těm, kdo se rádi dívají na krátké filmy a mají zájem aktivně se podílet na sestavování programů jednotlivých projekcí iShorts.

Propagace

Kvalitní program je sice základ projekcí iShorts, ale když o něm nikdo nic neví, ztrácí na své zajímavosti. Proto se snažíme naše projekce propagovat všemi možnými cestami – od tištěných plakátů až po stránky na Facebooku. Chcete si vyzkoušet v praxi své nápady na nové možnosti propagování krátkých filmů nebo ještě více zefektivnit naše stávající propagační kanály?

Produkce

Produkce je jedno z nejnáročnějších oddělení celého iShorts. Produkce zajišťuje krátké filmy z celého světa, které byly vybrány do programu. Dohlíží na průběh zkušebních projekcí. Komunikuje s autory krátkých filmů. Organizuje průběh samotných projekcí. Největším úspěchem produkce jsou spokojení diváci po příjemně stráveném večeru s krátkými filmy v naplněném kinosále.

Redakce

iShorts se snaží nejen představit zajímavé krátké filmy z celého světa, ale společně s nimi i jejich autory. Proto zástupci redakční části iShorts publikují krátké recenze o promítaných filmech nebo dělají rozhovory s tvůrci krátkých filmů zveřejňované na webových stránkách iShorts.
 

iShorts Work Experience neberte jako práci na hlavní pracovní úvazek, berte jej jako možnost získat praktické zkušenosti jako doplněk k vaší škole nebo hlavní práci. Z těchto důvodů není program iShorts Work Experience ohodnocen finančním honorářem.

 

cinema event
Plzeň

GIRLS IN FILM 2021

27 / 9 / 21 / 20 : 00

ANDĚL CAFÉ

cinema event
Praha

GIRLS IN FILM 2021

Projekce již proběhla

cinema event
Ústí nad Labem

GIRLS IN FILM 2021

Projekce již proběhla

cinema event
Liberec

GIRLS IN FILM 2021

Projekce již proběhla

cinema no-event
Zlín

Tentokrát nehrajeme

cinema no-event
Jablonec nad Nisou

Tentokrát nehrajeme

cinema no-event
Košice

Tentokrát nehrajeme