background
closeclose

iShorts je neziskovou organizací, která se snaží propagovat krátké filmy společně s jejich autory. Hlavní aktivitou iShorts jsou pravidelné projekce nejzajímavějších zahraničních a českých krátkých filmů, které probíhají v několika městech v České republice a na Slovensku. Program každé projekce je sestaven na určité téma. Pravidelně našim divákům přinášíme krátké filmy z významných filmových festivalů jako jsou: Cannes, Berlinale, Clermont-Ferrand, Sundance a mnoho dalších. Jako první ve střední a východní Evropě jsme divákům představili všechny finalisty ceny americké Akademie filmových umění a věd za nejlepší hraný a animovaný krátký film včetně vítězných filmů. Úzce spolupracujeme s Evropskou Filmovou Akademií a mezi naše další úspěšné programy patří pásma krátkých hororů, soutěž o nejlepší kameru v krátkém filmu nebo programy zaměřené na světové metropole New York a Londýn.

iShorts. Zkrátka filmy.

 

ISHORTS WORK EXPERIENCE

iShorts se od své první projekce již sedmý rok snaží představovat svým divákům ty nejkvalitnější a nejzajímavější krátké filmy. Zároveň se snažíme pomoci při navazování nových kontaktů mezi tvůrci krátkých filmů. Proto jsme velice rádi, že vám můžeme nabídnout účast v programu iShorts Work Experience. Tento program vznikl, abychom vám mohli poskytnout možnost aktivního zapojení do propagace a šíření krátkých filmů prostřednictvím iShorts akcí.

Hledáme ambiciózní a pracovité mladé lidi, ideálně studenty vysokých škol (ne nutně filmových), kteří mají zájem rozšířit si své vědomosti o praktické zkušenosti ze světa krátkých filmů.

Pokud vás náš program iShorts Work Experience zaujal a máte zájem se ho účastnit, zašlete nám email na info@ishorts.eu s vaším životopisem a úvodním dopisem, ve kterém popište, proč máte zájem účastnit se programu iShorts Work Experience. V úvodním dopise nezapomeňte zmínit, jaká oblast iShorts je pro vás nejzajímavější, v jaké oblasti máte zájem s námi spolupracovat (viz krátké představení níže).

iShorts Work Experinece nabízíme v těchto oblastech:

Program

Jako u jakéhokoliv filmu, ať už je dlouhý nebo krátký, základní stavební kámen je dobrý scénář. To samé platí i v rámci iShorts. Naší největší snahou je sestavit co nejkvalitnější program našich projekcí. Oddělení programu iShorts je určeno všem těm, kdo se rádi dívají na krátké filmy a mají zájem aktivně se podílet na sestavování programů jednotlivých projekcí iShorts.

Propagace

Kvalitní program je sice základ projekcí iShorts, ale když o něm nikdo nic neví, ztrácí na své zajímavosti. Proto se snažíme naše projekce propagovat všemi možnými cestami – od tištěných plakátů až po stránky na Facebooku. Chcete si vyzkoušet v praxi své nápady na nové možnosti propagování krátkých filmů nebo ještě více zefektivnit naše stávající propagační kanály?

Produkce

Produkce je jedno z nejnáročnějších oddělení celého iShorts. Produkce zajišťuje krátké filmy z celého světa, které byly vybrány do programu. Dohlíží na průběh zkušebních projekcí. Komunikuje s autory krátkých filmů. Organizuje průběh samotných projekcí. Největším úspěchem produkce jsou spokojení diváci po příjemně stráveném večeru s krátkými filmy v naplněném kinosále.

Redakce

iShorts se snaží nejen představit zajímavé krátké filmy z celého světa, ale společně s nimi i jejich autory. Proto zástupci redakční části iShorts publikují krátké recenze o promítaných filmech nebo dělají rozhovory s tvůrci krátkých filmů zveřejňované na webových stránkách iShorts.
 

iShorts Work Experience neberte jako práci na hlavní pracovní úvazek, berte jej jako možnost získat praktické zkušenosti jako doplněk k vaší škole nebo hlavní práci. Z těchto důvodů není program iShorts Work Experience ohodnocen finančním honorářem.

 

cinema no-event
Praha

Tentokrát nehrajeme

cinema no-event
Plzeň

Tentokrát nehrajeme