background
closeclose
pic

KODAK YOUNG CINEMATOGRAPHER AWARD 2011 MÁ DVA VÍTĚZE

Praha

Středa 13. 4. 2011 | 20 : 00 | BIO OKO, Františka Křížka 460/15, Praha (mapa)

Ve středu 13. 4. 2011 proběhlo v BIO OKO v rámci večera krátkých filmů iShorts slavnostní vyhlášení Kodak Young Cinematographer Award – soutěže pro mladé kameramany krátkých filmů, která se letos konala poprvé.

Do soutěže přihlásilo své filmy celkem 27 kameramanů z českých a slovenských filmových škol. Filmy hodnotili přední čeští kameramani – Marek Jícha, vedoucí katedry kamery na pražské FAMU a kameraman snímků Cesta z města, Skřítek, Gympl nebo naposledy Hlava ruce srdce, F. A. Brabec, trojnásobný držitel Českého lva za nejlepší kameru na filmech Jízda, Král Ubu a Kytice, Antonio Riestra, který spolupracoval na filmech Frida a Amores Perros a v Čechách stál za kamerou snímků Normal, Czech Made Man a Lidice a Daniel Večeřa za Kodak.

Do širšího výběru byli porotci nominováni kameramani: Martin Polách s filmem „Cougar Boost“, Ondřej Hudeček s filmem „O“, Tomáš Koucký za kameru na filmu „Rok 66“, Filip Hepnar za „VZ.35“, Thaiddhi za „Awake“, Thu Thu Shein za „Flash“ a Jan Skriečka za „Anticorro“. Před slavnostním vyhlášením měli diváci šanci vidět šest filmů, které se dostaly do užšího výběru a ze kterých potom vzešly vítězové. Byly to: „Charmers“ kameramana Gašpera Šnuderla, „Neříkej hop.“ Antoana Pepelanova, „Bába“ Lukáše Hyksy, „People Involved“ Marka Dvořáka, „Angeldust“ Jana Filipa a „Otec“ Iva Miky. Porota z promítaných filmů ocenila celkem tři filmy: Jan Filip si odnesl ocenění za druhé místo za kameru na videoklipu „Angeldust“. Hlavní cenu Kodak Young Cinematographer Award nakonec získali dva kameramani – Antoan Pepelanov za film „Neříkej hop.“ a Gašper Šnuderl za film „Charmers“, který i sám režíroval. Oba dva hlavní vítězové dostali filmový materiál Kodak v hodnotě 60 tisíc korun.

Všem výhercům moc blahopřejeme a věříme, že budou i nadále točit vizuálně krásné krátké i dlouhé filmy.

cinema no-event
Praha

Tentokrát nehrajeme

cinema no-event
Plzeň

Tentokrát nehrajeme